Letnje prvenstvo Srbije 2021 - izveštaj

02.08.2021

Letnje prvenstvo Srbije za kadete, juniore i u apsolutnoj kategoriji održano je u niškom Čairu u organizaciji Plivačkog saveza Srbije od 29. jula do 1.8.
Učestvovalo je 43 kluba i preko 500 takmičara. Subotička ekipa je nastupala sa 18 takmičara, 10 u muškoj i 8 u ženskoj konkurenciji.

Veliki uspeh su ostvarili kadeti “Spartak Prozivke”, koji su uspešno reprezentovali klub i grad, osvojivši drugo mesto ekipno u konkurenciji 32 ekipe. Juniorski tim je zauzeo 14. mesto u konkurenciji 36 klubova.

Petra Čajkaš je i na ovom takmičenju pokazala da se nalazi u dobroj formi osvojivši dve zlatne medalje, četri srebra i dve bronze. Državna prvakinja u konkurenciji juniorki postala je na 200 metara mešovito sa rezultatom 2:29,48 i 200 metara prsno sa rezultatom 2:49,59. Pored titule državne prvakinje okitila se srebrom, apsolutno, na 100m leđno(1:05,89), srebrom, juniorke, na 200m leđno(1:19,26) i bronzanom medaljom u apsolutnoj konkurenciji na 50 metara leđno(30,88).